Voetbalweekend WFB Veteranen September 2021
(2 stemmen)

Voetbalweekend WFB Veteranen September 2021

Een jaar geleden ontstond het initiatief om met de veteranen in Oostenrijk een “interland”wedstrijd te gaan voetballen. Op uitnodiging van de “alt Herren” van SV Westendorf werd de interland daar in Tirol gespeeld. Voorbereiding werden getroffen. Hotel, activiteiten-programma, organisatie van de interland. Wat restte was het selecteren van de spelers door Manager-player Cees van Koppen. Dit was nog niet gemakkelijk. Door vele uiteenlopende redenen waren een aantal speler niet beschikbaar. Van Koppen heeft zelfs op deadline-day een huurtransfer moeten organiseren om Richard Visser op tijd aan de selectie te kunnen toevoegen. Met een 13 koppige selectie vertrok van Koppen naar het mooiste dorf van Europa: Westendorf. Op Dinsdag 7 september begonnen Breedveld, Hoek en Visser als eerste aan de 10 uren durende reis naar Westendorf. De overige spelers zijn een dag later vertrokken en uiteindelijk waren we woensdagavond compleet en hebben we ons eerste sportmaaltijd genuttigd bij restaurant Waslhof aan de groen skipiste. Toen de UEFA zwart op wit bekend had gemaakt bij deze interland geen dopingcontrole te zullen uitvoeren, werd er door de technische staf besloten om de eerste avond af te sluiten in de 2 plaatselijke kroegen Dorfer en Village Pub. Nadat van Koppen al zijn welpjes naar bed had gestuurd nam hij als laatste nog een klein afzakkertje (Marille) om zich nog te beraden over de start opstelling waar hij vrijdags mee wilde beginnen. Zonder nog definitieve keuzes te kunnen maken besloot ook hij om terug te gaan naar ons zorgvuldige uitgezochte 3* hotel Mernerwirt te gaan.

De volgende morgen was eenieder, al dan niet fit, keurig om 9 uur aan het ontbijt, ook de laatste 3 spelers; Moerkerk, Hillenaar en Bakelaar die laat in die nacht pas gearriveerd waren in Oostenrijk. Nu dat van Koppen zijn selectie compleet had besloot hij op een dag voor de wedstrijd nog een pittige training in te plannen. Een stevig maar mooie wandeling werd georganiseerd van het dorp naar Baurenhof Zieplhof. Enkele spelers kregen rust en gingen onder begeleiding van van Koppen zelf met de auto. Al daar werd er enkele non-alcoholische drankjes genuttigd. Cees vond dat er nog onvoldoende calorieën verbrand waren om de ploeg op scherp te kunnen zetten voor de wedstrijddag en stuurde zijn spelers verder naar boven door een 30 minuten durende wandeling te maken door het bos naar restaurant “Alte Mittel”. Daar werd de lunch genuttigd. Het scorend vermogen is nog steeds een aandachtspunt van de veteranen en daarom was er een specifieke training georganiseerd om met scherp te kunnen schieten. Om 14:00 uur begonnen de spelers dus aan een handboogschiet parcour door de bossen. Er werd op 28 verschillende doelwitten op recht met scherp geschoten. Het was een zeer actieve, intensieve en leuke activiteit. De selectie keerde vervolgens terug bij het hotel waar inmiddels de baurnmarkt was aangevangen. Om toch ook wat lokale cultuur op te snuiven werd er een rondje gedaan over deze markt en werden er wat handtekening uitgedeeld aan lokale fans. Onder het genot van een drankje en live muziek werd voor ons hotel de baurnmarkt gevierd. Daarnaast werden we door de kok van het hotel getrakteerd op overheerlijke halve kippen mit pommes.  De avond werd wederom afgesloten in de 2 lokale etablissementen in het centrum van Westendorf. Eindtijd niet bekend.

De wedstrijddag:
Op vrijdag was iedereen weer keurig volgens afgesproken tijd aan het ontbijt. Na de inwendige mens vertroeteld te hebben reisde de selectie af naar Sankt Johan in Tirol om daar de lift te nemen naar de top van de berg met adembenemend uitzicht op de Kitzbuleher horn. Een apfelstrudel en een bak koffie gingen er met gemak in. Er werd weer met de gondel afgedaald naar het middelstation om daar vervolgens met mountainkarts verder naar het dorp af te reizen. Uitgerust met helm en bril en een 3 wieler met professionele remmen werd het zeer steile en bochtige parcours afgelegd. Met deze training werd ook het aspect “snelheid  en techniek” met verve verder ontwikkeld. Ondanks enkele kamikaze acties kwam iedereen toch ongedeerd beneden.  Een fantastisch ervaring!!! Van Koppen vond het nu wel belangrijk om in de middag onze rust te pakken. Per auto reisden we dan ook naar het prachtig gelegen zwembad: Kaiserbad in Ellmau. Enkele spelers pakten volledige rust door een powernap te nemen op de mooie groene ligweide. Enkele andere spelers pakten hun lichaamsverzorging op door een bubbelbad te nemen. Enkele andere namen actieve rust door de 3 attractieve glijbanen meerdere keren te trotseren. Ook de lunch werd genuttigd in het zwembad. Om 15:30 uur vertrokken we weer terug naar ons hotel om klaar te maken voor onze eerste interland in de gescheidenis van WFB. De onzekerheid sloeg in de selectie van van Koppen. Hebben we niet te hard getraind? Waren we echt klaar voor 2 x 40 min voetbal met deze magere selectie? Wat als we van de mat gespeeld worden? Welke kritieken kunnen we van de nationale analisten van der Vaart en van Hooijdonk verwachten. Vol adrenaline en wedstrijdspanning werd de selectie om 18:00 uur bij het hotel opgehaald met door spelersbus. Na een rit van 3 minuten naar “Das Alte Sportplatz” kwamen we aan bij het trainingsveld van de plaatselijk FC. De wedstrijd werd hier gespeeld omdat Das Wald Stadion bezet was voor een competitie wedstrijd van de JO15. Aldaar bleek dat de UEFA niet alleen met de dopingcontroles (waar we overigens met zijn alle niet doorheen hadden gekomen) niet zo nauw keek. Ook het veld voldeed net niet helemaal aan de europese richtijnen. Geen hoekvlaggen, veld te kort en te smal (al was dat alleen maar in ons voordeel) en veldverlichting die hier en daar wat schaduw plekken opleverde. Daarnaast bleken bij de tegenstander niet alleen “Alt Herren” op het wedstrijdformulier te staan. Met meer spelers onder de 35 dan boven de 35 jaar begon de tegenstander aan de warming up. WFB kleedde zich nog even om in de mooie nogstalgische kleedkamer. Van Koppen vertrouwde niet op de fitheid van zijn selectie en diende op het allerlaatste moment nog een transferverzoek in bij de UEFA. Deze gingen akkoord en zodoende konden we nog een speler toevoegen aan de selectie. Het scoutingsapparaat van WFB had deze Nederlandse Oostenrijkse linksback al wat langer op de radar en is dus op basis van Youtube beelden tijdelijk overgenomen van SV Westendorf. Voor het eerst gekleed in de clubkleuren Rood/wit gestreept mocht Chris (gelijk genoemd als Chris van ’t ouwe wuuf) direct starten in de basis.

De tegenstander deed de langdurende wedstrijd bespreking op het veld. Van Koppen aanschouwde dat even en besloot ook zijn wedstrijdbespreking te starten: Jongens, kiek war even weer je go sto, as je ’t mar een beetje verdeeld.  We go beginne, kom op.                   

Na een korte openingsceremonie werden we welkom geheten door de aanvoerder van SV Westendorf op hun sportcomplex. Sjaals en vaantjes werden uitgewisseld en de bekende foto’s werden gemaakt. De wedstrijd kon beginnen.

Wedstrijdverslag:
Voor de wedstrijd werden we door insider Chris nog even gebrieft over de speelwijze van SV Westendorf. Het zou veel snelheid en dieptespel zijn.
Om exact 19:00 uur werd er afgetrapt. Direct zet SV Westendorf met veel snelheid WFB onder druk. Met name het centrum van WFB had even veel te verduren, echter kansen werden niet gecreëerd door de thuisploeg. Echter na 10 min spelen kwam WFB in de wedstrijd. Met prima verzorgt spel van achteruit werd vanaf dat moment de tegenstander afgetroefd. De back posities presteerden boven verwachting van Chris op links en Visser op rechts. Ook het middenveld met Hillenaar, Hoek en van Koppen (jr) rendeerde goed. Echter in de voorhoede ontbrak het nog even aan creativiteit en scherpte. Toch was het in de 25ste minuut een voorzet van Hoek die de keeper net kon toucheren maar Moerkerk was er toch als de kippen bij om de bal tegen te touwen te jagen. Het eerste internationale doelpunt van de veteranen was een feit en kwam dus op naam van Moerkerk. De gelouterde ploeg uit Ouddorp zetten door en kon kort daarna ook de 0-2 binnenschieten. Deze treffer kwam op naam van van Koppen (jr) die een wederom goede voorzet van Hoek keurig over de uitkomende keeper kon tikken. Een comfortabele voorsprong was een feit. De coachingstaken tijdens de wedstrijd had manager-player van Koppen overgedragen aan de aan de …. (wet van privacy) geblesseerde M.Breen. Breen wisselde erop los om de krachten in deze smalle selectie goed te kunnen verdelen, echter ging dit niet ten kosten van de kwaliteit van het spel van WFB. Men bleef goed combineren. De thuisploeg kwam wel keer op keer dreigend naar voren met veel snelheid en beweging maar kon tegen de sterke verdediging totaal geen vuist maken en dus ook geen kansen creëren. Wel was er nog een vrije trap op de zestien voor SV Westendorf maar ook dat bleek een losse flodder. In de 35ste minuut scoorde van Koppen (jr) zijn tweede goal van de wedstrijd waardoor hij internationale topscoorder aller tijden van WFB veteranen zou worden. Alleen was het arbitrale trio (die in zijn eentje was) het daar niet mee eens en keurde de treffer dubieus af wegens buiten spel.  2 minuten voor de rust kwam Westendorf weer naar voren over de rechter kant. Net binnen de zestien aan de rechterkant besloot de speler te schieten uit een kansloze positie. Het schot werd door de gehuurde Chris van richting veranderd waardoor keeper Breen, die tot dat moment niks te doen had gehad, kansloos was en dus de 1-2 moest toestaan op slag van rust.

Na de thee(die we niet gekregen hebben) was het spelbeeld hetzelfde. Een goed combinerende WFB en een snel en beweegelijk Westendorf die geen vuist kon maken. Gaande weg de tweede helft vloeide de krachten wel een beetje weg bij de giganten van WFB en kwamen er wat haarscheurtje in de verdediging met wat kansjes voor de thuisploeg, maar echt handelend hoefde Keeper Breen niet op te treden. Tot de laatste 10 minuten van de wedstrijd een schot van de enige Nederlander in Oostenrijkse dienst (Menno) gevaarlijk in de rechter bovenhoek, maar met een krachtsinspanning kon Breen met rechter hand de bal tot corner verwerken. 2 minuten later moest hij ook nog handelen in de linker korte hoek maar veel gevaarlijker als dat werden de Oostenrijkers niet. WFB kon aanvallend ook niet echt een vuist meer maken in de tweede helft en uiteindelijk floot arbiter Ekki af voor het einde van de wedstrijd en was de eerste internationale overwinning voor de veteranen een feit. Dit is al een wonder op zich gezien de selectie en de fitheid hiervan. Maar het is wel de bevestiging dat het Nederlandse voetbal enorm voor loopt op het Oostenrijkse voetbal.

Na de wedstrijd werden we uitgenodigd voor een drankje en hapje in het Wald Stadion. Aldaar aangekomen werden we getrakteerd op lauw bier en grillworsten met brood en salade. Het nuttigen van de zelf meegebrachte vis maakte daarin veel goed. Inmiddels kwam de regen met bakken uit hemel zetten. Er werd op het terras van het Wald stadion nog druk nabesproken over de wedstrijd en rond een uur of 23:30 uur kwam de spelersbus voorrijden om ons door de stromende regen terug te brengen naar het hotel.   

Enkele spelers zochten nog een welverdiende alcoholische versnapering in de village pub maar het duurde niet al te lang tot dat de volledige selectie in “coma” lag.

The day after
Wederom keurig op tijd zat eenieder om 09:00 uur aan het ontbijt. Er werd druk nagesproken over matchday. Echter veel tijd hadden we daar ook weer niet voor. Om 10:30 uur vertrokken we naar de schitterende golfbaan in Westendorf om daar een super leuke golfclinic te ondergaan onder de bezielende leiding van Zuid-Afrikaan Steve. Na een korte instructie op de afslag baan kon het feest beginnen. Er werd geramd, geschept, geslagen, gevloekt maar eenieder had het super naar zijn zin. Halverwege de clinic durfde Steve het wel aan om een uidaging aan te gaan. Hij zette op de afslagbaan op 30 meter 3 vaten neer. Als het zou lukken om daar een bal in te slaan won diegene de “golfclub” van Steve. Binnen 1 minuut sloeg Arnold de bal soeverein in het middelste vat en was een golfclub rijker. De clinic werd afgesloten met een put wedstrijd die met 5 slagen door Gertjan gewonnen werd. Ook Steve kon hier niet aan komen dus werd GJ Bakelaar uitgeroepen tot golf koning van de veteranen.

Het was, net als de rest van de week, weer prachtig weer en we besloten om bij restaurant Nieding op de berg van Brixen im Thale de lunch te gaan nuttigen. Al daar werden we getrakteerd op een trouw ceremonie waar we allemala enorm van onder te indruk waren. Althans we waren allemaal stil maar of dat aan de ceremonie lag weten we niet….

Na de lunch is de selectie teruggegaan naar het hotel alwaar we op het terras heerlijk gesproken hebben, gekaart, sprintrace van Verstappen en engels voetbal gekeken en slap geouwehoerd. Op het dorpsplein werd bij Feinsinn nog een heerlijk galgenmaal genuttigd en een laatste afzakkertje bij Dorfer weggetikt. Om 23:00 uur lag iedereen voldaan op bed. Zondag morgen nog even ontbeten en toen is de 10 uur durende terugreis van de selectie van van Koppen ingezet.

Wat een top weekend! Enorm gelachen, gedronken, gegeten, grenzen verlegd en 3 internationale punten in tas mee naar huis genomen.  Op naar een volgende internationale uitdaging.

Deelnemers:
Cees van Koppen, Jaap van koppen, Marco Breen, Martijn Moerkerk, Oscar Breedveld, Gertjan Bakelaar, Martin Hoek, Richard Visser, Arnold Breen, Theo Kleijn, Eeuwit Kievit, Peter Tieleman en Toine Hillenaar.

Gelezen: 380 keer Laatst aangepast op maandag 13 september 2021 18:40